یکشنبه 30 تیر 1398

برگزاری مراسم معارفه کلاچای

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/08/13 11:25 ویرایش : ‎1396/08/16 12:04 بازدید: 159

در آئینی با حضور خانم مهندس ساحره میرسیدی مدیر کل محترم دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان و جمعی از مسئولان شهرستان رودسر و بخش کلاچای معارفه شهردار جدید شهر کلاچای برگزار شد. مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان روز شنبه مورخ 96/08/13 در این مراسم معیار و ملاک تخصیص اعتبار را در دولت تدبیر و امید منطبق بر پروژه محوری ذکر کرد.

ساحره میر سیدی با اشاره به این شهرداری ها نباید اتکای صرف به منابع دولتی داشته باشند افزود : ما از شهرداری ها برنامه کیفی انتظار نداریم بلکه با عدد و ارقام عملکرد آنها را ارزیابی می کنیم.

وی با اشاره به تنگناهای مالی موجود در شهرداری ها اظهار کرد : باید از منابع و امکانات مالی موجود برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان استفاده بهینه کرد.

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گیلان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که اگر مردم کار و عملکرد شهرداری ها را صادقانه و با پرهیز از هر گونه منافع گروهی و جناح بندی ببینند در راه تحقق اهداف شهرداری ها همراهی خواهند کرد افزود : این موضوع بسیار مهم و ارزشمندی است که باید شهرداری ها و شوراها روی آن به خوبی متمرکز شوند.

وی همچنین بر لزوم پرداختن به مباحثی همچون مدیریت پسماند، سرمایه گذاری بخش خصوصی و توسعه همه جانبه تاکید کرد .

نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم با اشاره به تلاش های صورت گرفته در این شهر برای عمران و آبادانی  ابراز امیدواری کرد : با تلاش و کوشش بیشتر و با هم افزایی افق روشنی برای توسعه همه جانبه شهر کلاچای شاهد باشیم.

اسداله عباسی از شهردار جدید به عنوان فردی عملگرا ذکر و گفت : مطمئنا ایشان برای توسعه این شهر قدم های موثری خواهند برداشت و این مستلزم آن است که در تحقق اهداف و برنامه ها او را یاری دهیم.

فرماندار رودسر نیز در این مراسم با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های موجود در شهر کلاچای تصریح کرد : باید تمام اهتمام خود را برای ارتقای این منطقه به جایگاه واقعی خود بکار گیریم.

امیر جانبازی رودسری با اشاره به این که وظیفه شهرداری تنها پرداختن به خدمات و عمران نیست افزود : باید به گونه ای با شهروندان تعامل کرد تا مسائل و مشکلات شهر به بهترین شکل ممکن برطرف شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن لطیفی امام جمعه کلاچای هم در این مراسم با بیان این که نگاه به شهرداری ها باید مبتنی بر توسعه و پیشرفت و پرهیز از مسائل سیاسی باشد افزود : در این صورت است که می توانیم این شهر را به جایگاه واقعی خود که حق مردم منطقه است ارتقا بخشیم.

محمدپورحسین رئیس شورای اسلامی شهر کلاچای هم در این مراسم از بودجه مصوب 6میلیارد تومانی شهرداری این شهر در سال جاری خبر داد و گفت : تاکنون نیمی از این بودجه محقق شده است.

وی بیان داشت : اعتقاد راسخ دارم دوران طلایی و شکوفایی در حوزه عمران، آبادانی و پیشرفت شهر کلاچای در دوره پنجم شورا برای همه شهروندان محرز و هویدا خواهد بود.

شهردار جدید شهر کلاچای هم در این مراسم از حسن اعتماد شورا برای تصدی مدیریت شهری کلاچای قدر دانی کرد و گفت : مطمئنا آنچه منافع و مصالح شهر است قدم خواهم برداشت و برای توسعه همه جانبه این شهر از هیچ تلاشی مضایقه نخواهم کرد .

محمد موسی شعبانیان، تقویت فرهنگ صحیح شهرنشینی، استفاده از ایده ها و اندیشه ها، جلب و جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی، پیگیری و تعیین تکلیف طرح تفضیلی شهر و... را به عنوان مهم ترین راهبردهای خود برای توسعه شهر کلاچای عنوان کرد.

به پیشنهاد شورای اسلامی شهر کلاچای و طی حکمی از سوی استانداری گیلان مهندس محمد موسی شعبانیان به سمت شهردار جدید شهر کلاچای معرفی و مشغول به کار شد.

وی پیش از این سابقه مدیریت اجرایی به عنوان بخشدار کلاچای را در کارنامه خود دارد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی