جمعه 29 شهریور 1398

آغاز طرح شهر شب های روشن در رشت باحضور معاون محترم رئیس جمهور و استاندار محترم گیلان

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/12/26 14:04 ویرایش : ‎1396/12/26 14:12 بازدید: 199

آیین آغاز طرح شب های روشن در رشت با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و استاندار گیلان امشب در پیاده راه مرکزی رشت برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، آیین آغاز طرح شب های روشن در رشت با حضور دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دکتر مصطفی سالاری استاندار گیلان، جمعی از مسئولان استانی و اقشار مختلف مردم امشب در پیاده راه مرکزی رشت برگزار شد.

در این مراسم برنامه های مختلف فرهنگی از جمله برگزاری آیین عروس گوله و نوای نوروزی خوانی برگزار شد که مورد استقبال مردم در پیاده راه فرهنگی کلانشهر رشت قرار گرفت.

طرح شهر شب های روشن برای اولین بار در سطح کشور همزمان با رشت در لاهیجان، بندرانزلی و آستارا نیز افتتاح شد.معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و استاندار گیلان ;در حاشیه‌ی برگزاری این مراسم از نمایشگاه صنایع دستی و جشنواره گل و گیاه در پیاده راه فرهنگی رشت بازدید کردند.

توسعه گردشگری شهری، مدیریت اوقات فراغت شبانه شهروندان، مسافران و گردشگران، بازآفرینی شهری با افزودن کاربری های تازه، ایجاد فرصت های جدید اشتغال پایدار، ماندگاری بیشتر گردشگران در شهرهای گیلان، کمک به شادابی و نشاط مردم، کمک به انسجام خانواده، استفاده از فرصت شب برای دور هم بودن اعضای خانواده در بازارهای شبانه و کمک به کاهش افسردگی، کاهش استرس، کاهش اثرات مخرب تنهایی به ویژه برای دانشجویان و سالمندان از اهداف افتتاح رشت به عنوان شب های روشن است.

خلق و آفرینش فرصت های شغلی جدید در زندگی شبانه و رونق کسب و کار استان گیلان، بکارگیری بخشی از نیروی کار بدون کمترین هزینه سرمایه گذاری توسط دولت و شهرداری ها، احیای قلب تاریخی شهرها و سواحل گیلان با نورپردازی و افزایش تردد امنیت خاطر مردم، کاهش عوامل ایجاد ناامنی، کاهش سرقت های شبانه و توسعه امنیت برای شهروندان، مسافران و گردشگران از جمله مزایای این برنامه است. 

دولت و ملت همدلی و همزبانی